„Vlastní potravinovou sbírkou na půdě úřadu jsme se připojili moc rádi. Pro mne osobně je potěšující, že úředníci chtějí pomáhat i osobně a do sbírky přispět,“ říká chrudimský starosta František Pilný.

„Celostátní Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank, Zdravé město Chrudim vlastní sbírkou nabídne další z možností, jak také přispět. Letos si toto zapojení vyzkoušíme jen v rámci úřadu a jeho zaměstnanců,“ říká Šárka Trunečková, koordinátorka projektu Zdravé město Chrudim a MA 21, které sbírku pro úřad zajišťuje. „Tato aktivita navíc zapadá i do konceptu schválených cílů udržitelného rozvoje programu OSN pro rozvoj do roku 2030,“ dodává.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, a to darem trvanlivých potravin či drogerie. Potravinové sbírky pomáhají opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

„Budeme rádi za jakékoliv potraviny, a to zejména trvanlivé povahy, jako jsou rybí, masové, či zeleninové konzervy, polévky v sáčku, rýže a luštěniny, kečup, oleje, těstoviny, káva a podobně. Kromě toho jsou zvlášť potřebné dětské výživy a dětská drogerie,“ vyjmenovává dále Trunečková.

Potraviny vybrané na úřadě po ukončení sbírky vyzvedne a potřebným doručí Potravinová banka z Pardubic.