Řidiči lamentují, že státovka v Kočí je zavřena pomalu častjěi než otevřená. Za poslední čtyři roky je to již minimálně třetí dlouhodobá uzavírka. První byla v tou samou dobou jako letos v roce 2019 a byla naplánována na dva měsíce, další pak vloni v létě kvůli stavbě splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod. 

close Uzavírka v Kočím info Zdroj: Pardubický kraj zoom_in Uzavírka v Kočím

Křižovatka na konci obce s odbočkou na Topol bude částečně průjezdná pouze ze směru Chrudim -> Topol. V trase Hrochův Týnec - Nabočany - Kočí - Chrudim bude vedena objízdná trasa pro osobní automobily.

Nákladní doprava je odkloněna přes Hrochův Týnec - Chrast - Orel - obchvat Chrudimi.

Pro tranzitní dopravu od Vysokého Mýta bude výhodnější ale pokračovat spíše do dálnici D35 a přijet do Chrudimi od Pardubic, ulevilo by se navíc obyvatelům vesnic na trase objížďky.

Pro občany Kočího jsou další informace ZDE.

MAPA OBJÍŽĎKY:

close Mapa objížďky info Zdroj: Pardubický kraj zoom_in Mapa objížďky

Uzavírka postihne i vlastníky domů v obci přiléhajících přímo k uzavřeného úseku. Ti se většinou ke svým nemovitostem dostanou jen pěšky. Starosta Kočího Marcel Havránek upozorňuje, že úsek staveniště se bude postupně posouvat, takže by měla být v případě nutnosti možná i domluva se stavbaři.

„Jakmile budou dokončené štěrkové vrstvy a bude bezpečný průjezd, tak by se na požádání lidé ke svému domu mohli dostat. Jelikož se budou dělat i chodníky a obrubníky, tak asi nepřipadá v úvahu zajetí až do dvora. Pokud si však někdo bude potřebovat přivézt nějaký skutečně těžký a objemný materiál, například uhlí, dřevo, nábytek, lednici a podobně, tak by se měl předem se stavbaři domluvit,“ doporučuje starosta.

Uzavírka je i na I/17 v Heřmanově Městci:

Omezení spojené s uzavírkou se bude týkat také autobusových zastávek v obci. Obě místní zastávky budou přesunuty na silnici III/3584 poblíž obchodu se smíšeným zbožím.

Sami řidiči nemají z objížděk radost „Pokud jste místní a neřídíte zrovna náklaďák, vždycky si nějak poradíte. Navíc máte obvykle všechny potřebné informace včas, takže neřešíte neplánovanou zajížďku až pod tlakem a na poslední chvíli,“ říká například Chrudimák Daniel Seifert.