Platí tu známé „pro dobrotu na žebrotu"? Když se chrudimští zastupitelé vloni rozhodli přispět z městské kasy až 1,5 milionem korun, věřili, že hotelové parkoviště pomůže i běžným motoristům řešit jejich strázně s hledáním parkovacího místa.

Led na kalužích mrznoucího staveniště teď nikomu nepoví, co bude dál. Zeptali jsme se proto místostarosty města Miroslava Tejkla, zda si radnice neměla svůj vklad lépe ohlídat a vázat jeho výplatu například až na závěrečnou kolaudaci parkoviště.

„Jde o nepříjemnou situaci, na níž ale smlouva pamatuje sankcemi," předesílá Miroslav Tejkl. „Ostatně hned po přerušení stavby jsem o své vůli zadržel druhou půlku ze zmíněného 1,5 milionu. Sice jsem tím porušil smlouvu, ale zastupitelé můj krok následně schválili. Teď nás čeká jednání s Homa Holdingem, v němž mezitím získal hlavní podíl jiný ekonomický subjekt," říká místostarosta a dodává, že práce v hodnotě vyplacených 750 tisíc už byly provedeny. Nicméně připouští, že pokud se parkoviště nedostaví, bude to pro město zbytečný výdaj. Stále je tu prý ale naděje, že vše dopadne tak, jak má.

A co na to opozice? Zastupitel Roman Málek, jinak známý kritik radnice, teď celkem shovívavě říká: „Firma se zřejmě městu jevila jako natolik důvěryhodný partner, že na komplikace tohoto typu nikdo ani nepomyslel. Snad se to nakonec městu nevymstí."