Zastupitelé se v pondělí 6. prosince pokusí při svém odpoledním zasedání na druhý pokus zvolit chrudimského starostu, místostarosty i další členy městské rady.

Připomeňme, že nedávná ustavující schůze zastupitelstva skončila fiaskem. Došlo při ní totiž jen ke složení zastupitelských slibů a k odhlasování počtu místostarostů a radních.

Při následných politických jednáních se ale nakonec přece jen „hnuly ledy“. Třináctičlenná „skorokoalice“ po dlouhém váhání nabídla požadované křeslo starosty lídrovi SNK ED Petru Řezníčkovi a později přistoupila též na to, že SNK ED získá i post jednoho dalšího radního. Počet radních by se tak nyní mohl zvýšit z dosavadních sedmi na devět.

„K nabídnutému počtu radních jsme se již v týdnu vyjádřili kladně. Od té doby očekáváme i nějakou reakci z druhé strany,“ říkal ale ještě v neděli místostarosta Řezníček.

V neděli večer pak měla podle lídra Koalice pro Chrudim Romana Málka proběhnout další schůzka, na které se již mělo s definitivní platností rozhodnout.
Jak všechna jednání nakonec dopadla, o tom se může přesvědčit veřejnost již v pondělí od 16 hodin ve velkém sále chrudimského Muzea.