Hned tři ocenění získala hostitelská Chrudim na probíhající třídenní Národní konferenci kvality ve veřejné správě. Chrudim získala svá ocenění ve stříbrném a bronzovém stupni.

Ceny ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě za rok 2010 získalo město Prachatice. V kategorii inovací byl oceněn jeho projekt Poradní sbor zdravotně postižených a seniorů jako prostředek efektivní komunikace vedení města s veřejností. Ocenění získalo celkem 14 měst a městských částí a jeden krajský úřad.

Slavnostní večer spojený s předáváním cen moderoval v chrudimském Divadle Karla Pippicha herec Jan Čenský, který před mnoha lety sám ve městě „odmaturoval“ v televizním seriálu Zkoušky z dospělosti. To ostatně herci připomněl i chrudimský starosta Petr Řezníček, který strávil na jevišti hned po moderátorovi asi nejvíce času. Vystupoval zde totiž v dvojjediné roli hostitele i reprezentanta několikrát oceněného města.

A co říká chrudimský starosta na získaná ocenění? „Je to dobrá zpráva. Důkaz, že když jsme se před lety rozhodli začít fungovat podle principů a projektu Zdravé město a Místní agenda 21, byl to správný směr. Jde o důsledek toho, že jsme zvolili řadu moderních metod pro testování a zavádění metod kvality. Úspěšně jsme se tak 'popasovali' s objektivními pravidly stanovenými ministerstvem vnitra,“ uvedl Řezníček, podle nějž jde i o závazek do budoucna.

„Je to jako ve sportu. Když jsme získali stříbro, měli bychom se příště pokusit o zlato,“ dodal starosta.