Obyvatelé chrudimských ulic Obce Ležáků a Palackého, ale i projíždějící řidiči, si mohou konečně oddechnout. Rekonstrukce kanalizace je konečně u konce. Dokončený projekt byl v pátek slavnostním přestřižením pásky předán do užívání obyvatelů města. Předání díla se zúčastnili zástupci chrudimských Vodovodů a kanalizací, města i firmy, která měla celou stavbu na starosti.

NÁROČNÝ ROK PRO DOPRAVU I OBYVATELE
O tom, že to nebude jednoduché, mluvil starosta města Petr Řezníček už před rokem. Nyní využil příležitosti, aby poděkoval „všem třiadvaceti tisícům obyvatel města, kteří tu válku na obou ulicích přežili.“

O tom, o jak významnou stavbu se jednalo, hovořil i Roman Pešek z Vodárenské společnosti Chrudim: „Nájemné, které platíme za vodárenskou strukturu dosahuje ročně sto milionu korun. Tato stavba tvořila téměř padesát procent celoročního nájemného,“ dodal.

KANALIZACE HOTOVÁ, ZBÝVAJÍ POVRCHY
Kanalizace je dokončená, vodovody fungují, obě ulice jsou bez problémů průjezdní. Nyní je ale ještě potřeba dotáhnout dokončení povrchů. Původně měly být hotovy už loňském roce. Stavba se ale kvůli nesplnění požadavku Ředitelství silnic a dálnic ze strany dodavatelské firmy posune o další rok.