"Podařilo se to díky společnému úsilí napříč politickým spektrem v rámci plánu Státního fondu dopravní infrastruktury,“ řekl Libý.

Stavba nového, v pořadí již pátého kruhového objezdu v Chrudimi, podle jeho slov souvisí s plánovaným obchvatem města, který by měl být podle všech indicií realizován v příštím roce. „Je dobré, že se okružní křižovatka postaví dříve, než začne stavba obchvatu. Později by mohly vzniknout problémy s financováním, zkrátka – co je doma, to se počítá,“ dodal poslanec.

Výstavba kruhové křižovatky u nemocnicejistě potěší řidiče, kteří mají v tomto místě velký problém dostat se z vedlejší silnice na hlavní. Kdo jede od prodejny Plus dolů k sídlišti U Stadionu, musí se obrnit velkou trpělivostí. Zejména před víkendem, kdy lidé míří do supermarketů za nákupy, je dopravní situace u nemocnice velmi špatná.

Nový, v pořadí již pátý chrudimský „kruhák“ vítá i ředitel Zdravotní záchranné služby v Chrudimi Pavel Fila. „My problémy vyjet díky majákům nemáme, horší jsou na tom ostatní vozidla. Ale zažil jsem na této křižovatce spoustu dopravních nehod či úrazů, lidí sražených na přechodu. Auta do kopce jedou příliš rychle, a tak myslím, že v tomto místě je kruhák potřebný,“ řekl Fila.