Program Týdne pro fair trade zahájí sobotní Férová snídaně, která se uskuteční mezi 10. až 12. hodinou v prostorách Mlsného pecivála a Mama klubu na Resselově a Školním náměstí. V Mama klubu se také rozběhne celotýdenní Fair trade session, během níž dojde na různé ochutnávky i na vysvětlování myšlenky fair trade.

Fairtradový komunitní úterek se poté uskuteční 14. května. Neziskovka Šance pro Tebe připraví fairtradové úterní odpoledne s tematickou přednáškou či filmem a s fairtradovou kávou. Setkání se bude konat v klubu Agora.

Ve středu 15. května od 16 do 18 hodin se ještě v Klášterních zahradách uskuteční šestý ročník Férového pikniku. V rámci jeho programu si organizátoři společně s rodinným centrem Mama klub Chrudim a Mlsným Peciválem nachystali ochutnávky fairtradového občerstven. "Můžete se tak při ochutnávce kávy přenést do Indie, Asie či Ameriky. Zároveň se můžete těšit na občerstvení od TyMyJánky, tvořivou dílnu Ekocentra Paleta Chrudim, hry pro děti se Šancí pro Tebe a bubnování s Vojtou Kudrnáčem. Již tradičně je připraveno šátkování miminek fairtradovými šátky. Ti z vás, kteří rádi kuchtí, se mohou zúčastnit soutěže O nejlepší férovou dobrotu, a to tak, že donesou svůj výrobek připravený z fairtradových či regionálních surovin přímo na akci. Vítěz soutěže bude odměněn," přidávají organizátoři podrobnosti k programu. Účastníci si mohou na Férový piknik donést fairtradové svačiny, deky, připravit soutěžní dobroty a přijít se svou rodinou, známými či kamarády prožít fajn odpoledne. Pro účastníky kampaně Do práce na kole bude připraven drobný dárek.

Rekreační lesy Podhůra
Začala sezona v lesích Podhůry