Chrudimský místostarosta Aleš Nunvář včera uvedl, že stav lávky teď odborně vyhodnocuje statik. Není přitom vyloučeno, že na základě jeho expertizy nebude možné lávku opravit přímo na místě, ale že bude muset být odvezena na externí pracoviště.

„V takovém případě by byla na místě úvaha, zda lávku po opravě vůbec vracet na její současné místo. Zvažujeme totiž i možnost jejího posunutí blíž k mostu v ulici Vrchlického, kde je nyní poměrně obtížná dopravní situace,“ sdělil Aleš Nunvář.
Vedoucí odboru investic Petr Pecina poté upozorňuje, že v Chrudimi je celkem 40 lávek a mostů, u kterých průběžně probíhají revize. „Po nepříjemných zkušenostech se zřícenými mosty v ČR i zahraničí trvají statikové na dalších průzkumech a diagnostikách, což termíny značně prodlužuje,“ konstatuje vedoucí odboru.

Dosluhuje také most

Zásadní opravou bude muset projít také most přes řeku u chrudimského Tesca, který je ve správě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). „Správce nás informoval, že most je ve špatném stavu, a že aktuálně je zpracováván návrh, jak most opravit. Již jsme s ŘSD domluveni, že budeme přizváni, abychom mohli opravu skloubit s našimi plány ohledně zamýšleného silničního sjezdu ke sportovištím nebo ohledně cyklostezky pod mostem,“ doplnil ještě Aleš Nunvář.