Zpráva ČEZu: Vzhledem k počasí, silným bouřkám a velké vodě evidujeme na Pardubicku k 16. hodině 5 poruch na vedení vysokého napětí, stovky poruch na vedení nízkého napětí. Bez energie je přes tisíc domácností. K nejpostiženějším patří oblasti: Semilsko, Chrudimsko, Ústeckoorlicko. Na odstraňování intenzivně pracujeme. V Královéhradeckém kraji zatím bez poruch.

Online reportáž

Jednotky čerpaly vodu ze sklepů v Míčově - Sušici, voda natekla do domu v ulici Ke stadionu v Prachovicích a hasiči zasahovali i v prachovické cementárně, kde byla zatopená rozvodna. Problémy přibývají, záchranáři vyjíždějí do Běstviny a dalších míst.

Silnice se proměnily v potoky a řeky, voda se valí dravým proudem po lesních a polních cestách. Dramatická je situace v Hrbokově, kde uvázl člověk v zatopené prádelně - garáži a nemohl se dostat ven. Na místě zasahovaly hasičské jednotky.

"Za třicet minut evidujeme 60 událostí. Voda teče lidem do domů, je nutné evakuovat obyvatele Hrbokova a Vápenného Podolu," uvedla před okamžikem mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Voda si vyhloubila vlastní koryto
FOTO: Voda si vyhloubila vlastní koryto