"Emánek nám odešel do psího nebíčka, byl to jinak naprosto zdravý pes. Neuvěřitelná bolest," svěřila se na sociálních sítích zdrcená majitelka Klára Plavcová.

"Chtěla bych všechny upozornit na opětovný výskyt otrávených návnad pro psy v Bažantnici. Náš pejsek tam při procházce s největší pravděpodobností něco snědl a teď je ve vážném stavu na veterinární klinice. Selhávají mu játra, ledviny, zežloutl, zvracel, nejedl, nepil," psala krátce před jeho smrtí.

Oznámení o smrti psa v Heřmanově MěstciOznámení o smrti psa v Heřmanově MěstciZdroj: Město Heřmanův Městec - Independent Info

Sociální sítě v Heřmanově Městci jsou zahlcené obrovským množstvím rozzlobených komentářů, lidé mluví o lidské hyeně a zrůdě. A není to prý poprvé, co se zde něco takového stalo.

K události se už vyjádřila i radnice. "Vážení majitelé psích mazlíčků, vzhledem k obdržené informaci o výskytu otrávených návnad v rámci Heřmanova Městci by Vás město chtělo požádat o větší opatrnost, co Vaši psí mazlíčci jedí při procházce na veřejných prostranstvích. V případě zjištění dalších informací vás budeme dále informovat," uvedla na svých stránkách. 

Zatím nejsou informace, že by se v posledních dnech v Bažantnici otrávil další pes. Zjišťujeme stanovisko policie.

Traviči psů řádili předloni například v nedaleké Chrasti.

Klára Plavcová se svým EmánkemKlára Plavcová se svým EmánkemZdroj: Klára Plavcová