Včera jsme představili pěvecké sbory Vlastislav a Písnička, které budou zpívat ve středu na náměstí v Heřmanově Městci při akci Česko zpívá koledy. Třetím interpretem je Pěvecký soubor Klíček a Klíčenky.

Ten začal psát svou historii v roce 1983. Dlouhá léta existence souboru, to jsou tisíce malých zpěváčků, pět vydaných CD, nespočet koncertů po celé republice i ve Švédsku, Holandsku či na Slovensku . Ale především tyto roky znamenají mnoho radosti, kterou Klíček a Klíčenky rozdaly při benefičních a charitativních akcích nebo v řadě vystoupení v České televizi a Českém rozhlase. V současné době se toto uskupení prezentuje jako rodinný soubor. který nabízí výjimečnou možnost smysluplně trávit volný čas celým rodinám. Věkové rozpětí členů je od dvou do devadesáti dvou let.

Třeba ve středu vystoupila nejstarší složka sboru Praklíček, složený z klientů Lůžkového a sociálního centra pro seniory Chrudim za vydatné podpory mladších členů Klíčku a Klíčenek na Adventní výstavě poskytovatelů sociálních služeb Pardubického kraje. „Sbor nyní žije adventním zpíváním po celém chrudimském okrese, z nichž nejmilejší jsou koncerty pro DSS Slatiňany. Hlavním počinem bude Vánoční koncert v kostele sv. Víta v Morašicích 19.12. A hned po novém roce nastane velká, ale krásná práce na natáčení šestého CD, tentokrát věnovaného dobrovolným dárcům krve. Daruj písničku to je nejen název připravovaného CD, ale současně i vystihuje folozofii celého sboru," uvedla vedoucí souboru Iva Malinová.