U-rampy a další prvky nechalo vedení města nainstalovat po konzultacích s hlineckými milovníky této kratochvíle, takže osazení parku uspokojí nejen jezdce na skateboardech, ale i koloběžkách a kolech BMX.

Celkové náklady se podle slov starosty Hlinska Miroslava Krčila vyšplhaly na částku 2,5 milionů korun a jak dále poznamenává, zájem o park byl vidět nejen na hojné účasti při jeho slavnostním otevření, ale první jezdci se na něm objevovali už krátce po jeho fyzickém dokončení.

POD DOHLEDEM KAMER

Nový skatepark bude provozovat společnost Městská sportoviště Hlinsku. „Skatepark má jasně daný provozní řád, každý den večer se uzamkne, aby se v něm neděly nepravosti. Ještě sem nainstalujeme kameru, která bude součástí městského kamerového systému, a ta pokryje prostor nejen skateparku, ale i přilehlého sportoviště, kde běžecký ovál a hřiště s umělou trávou," uvádí Miroslav Krčil.

Otevření skateparku v Hlinsku.

NEBYL PRVNÍ

Není bez zajímavosti, že toto není první skatepark, který v Hlinsku vznikl. „S klukama, kteří také jezdí na BMX a na skateboardech, jsme si před lety postavili park vlastní. Problémem bylo, že ač jsme se snažili sebevíc, nikdy jsme nebyli schopni postavit kvalitní rampy a raily (tyče).

Takže jsme celou situaci často řešili tím, že se vzalo auto a jelo se buď do blízkých Nasavrk nebo rovnou do Pardubic či Hradce Králové, kde jsme se už řádně vyřádili," vzpomíná na uplynulé roky Ondřej Odvárka – dlouholetý amatérský jezdec na BMX a také neúnavný propagátor myšlenky skateparku v Hlinsku. O jeho vybudování se snažil dlouhých devět let.