„Počítáme s nákupem dalších kamer v počtu jednotek kusů ročně. Už máme vytipovaných několik míst, kam chceme nové kamery instalovat. Jedno se nachází při příjezdu do města od Poličky poblíž Penny Marketu, další kamera bude stoprocentně v místě dopravního terminálu a ve třetím zvažovaném případě by mělo jít o oblast krytého plaveckého bazénu,“ vysvětluje starosta města Miroslav Krčil.

Přibyly i silniční radary

Kamerový systém se podle starosty osvědčil. „Pomáhá nejen naší městské policii, ale usnadňuje také činnost spolupracující policie republikové. Ta už poznatky z kamer využila při objasňování několika šetřených prohřešků,“ pokračuje starosta.

V Hlinsku a v okolních obcích přibylo v uplynulých letech také silničních radarů, jejichž záznamy vyhodnocuje tamější městský úřad. I tyto přístroje se podle starosty osvědčily, takže do budoucna zřejmě nelze vyloučit ani instalaci dalších. „Teď máme pro silniční radary k dispozici budky v šesti lokalitách, do nichž porůznu umísťujeme trojici našich radarů. Řidiči přitom samozřejmě nevědí, která místa jsou právě měřena. Každopádně se jednoznačně potvrdilo, že radary dopravu zklidnily. Ze statistik přitom vyplývá, že mezi pokutovanými šoféry je pouze minimum řidičů z našeho regionu. Ti už vesměs o radarech vědí a jezdí předpisově, takže účel je naplněn,“ dodává starosta.

V Hlinsku jsou vyhodnocována například i data z radaru v Trhové Kamenici. „K častému překračování rychlosti dochází i v naší místní části Rohozná. Zkusíme se proto s Hlinskem domluvit i na instalaci radaru právě zde,“ naznačuje tamější starostka Iva Dostálová.