Jste spokojeni s výsledky voleb v Hlinsku? Diskutujte a hlasujte vpravo vedle článku!

(Hlasovat lze z jedné IP každou hodinu vždy znovu, hlasování bylo prodlouženo do 15. listopadu do půlnoci.)

Historického úspěchu se v Hlinsku dočkala ČSSD, která vyhrála volby poprvé od sametového převratu. Zatím to ovšem vypadá na tzv. Pyrrhovo vítězství, kdy se formálně jedná o úspěch, ale v důsledku se sociální demokraté mohou ocitnout opět v opozici. Faktu nenahrává ani situace, kdy si lídra Milana Davídka voliči nepřáli a mandáty získali kandidáti v dalším pořadí.

Nasvědčuje tomu i situace u konkurence. ODS, která získala o pouhých 27 hlasů více než KDU-ČSL, deklarovala zahájení koaličního jednání ještě o víkendu. „Koaliční jednání zahájíme určitě hned v neděli,“ uvedla dosavadní starostka Hlinska Magda Křivanová. Největším „oblíbencem” mezi politickými stranami se na počty hlasů stal Pavel Šotola za KDU-ČSL se 1436 hlasy.

V době, kdy ještě nebylo sečteno všech 15 okrsků a rozdíly mezi favority ČSSD, ODS, KDU-ČSL byly minimální (desítky hlasů), byla u lidovců napjatá atmosféra znát. „Nepronáším zatím žádné soudy. Se zájmem sleduji sčítání hlasů a je to pocit jako před zkouškou ve škole. Dostali jsme před konkurencí hodně preferenčních hlasů,” hodnotil Šotola atmosféru při průběhu sčítání hlasů, se kterými se okrskové komise musely poprat až do večerních hodin.

„V našem okrsku byla účast necelých 50%, voliči chodili ukázněně hned od 14 hodin v pátek. Dokonce se tvořily fronty, ale sobota byla po poledni slabší,” popisuje atmosféru Leoš Klíma z okrsku číslo 4 s třetím největším počtem zapsaných voličů.

Výsledky voleb.

RADEK LATISLAV

Jste spokojeni s výsledkem voleb ve vašem městě? Hlasujte v anketě Deníku!

ANKETA: Dopadly volby ve SKUTČI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby ve SLATIŇANECH podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v SEČI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v CHRASTI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v HEŘMANOVĚ MĚSTCI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v TŘEMOŠNICI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v RONOVĚ NAD DOUBRAVOU podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v NASAVRKÁCH podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v LUŽI podle vašich představ?

ANKETA: Dopadly volby v CHRUDIMI podle vašich představ?