Těžko stanovit, která z kapel se dá nazvat headlinerem. Mezi výčtem silných jmen, která hravě zaplňují domácí sály a vládnou večerním časům festivalů napříč celou republikou, se nachází Škwor, Harlej, Alkehol a Dymytry. A aby toho pro jeden den nebylo málo, celý program zahájí vzácně vystupující hlinecká legenda Metal Jan.

Harlej do Hlinska dorazí na vlně blížících se oslav výročí 20 let existence. Aktuální období se dá označit jako doposud nejúspěšnější v historii kapely, ochutnávku výročního turné na jaře v Plzni navštívilo přes tři tisíce nadšených fanoušků a na podzim má Harlej v turné naplánovaný velký sál pražské Lucerny. Spousta jejich hitů doslova zlidovělo a patří k tomu nejoblíbenějšímu, co nabízí česká rocková scéna.

Hard rockové Škwor není potřeba snad ani představovat. Do amfiteátru Rychtář se pravidelně vracejí již přes deset let, a tak jejich zdejší koncerty mapují i rostoucí kariéru kapely. Ta se vyprofilovala v jednu z nejúspěšnějších skupin současnosti. Jejich samostatná turné jsou téměř vyprodaná a není pro ně žádný problém si troufnout na tisícové haly. Aktuální album Sliby a Lži přineslo hitový singl Síla starejch vín, který doplnil škálu populárních kousků jako Mý slzy neuvidíš, Sraž nás na kolena, Vyvolenej, Může se stát, Pohledy studený nebo Tak to jsme my.

Úspěšnou první dvojici doplní objev posledních let, vyznavači psy-core stylu Dymytry. Dymytry mají za sebou své první samostatné turné a teprve dvě studiová alba, ovšem co se týče úspěšnosti si nezadají s většinou domácích stálic. Zklamáni nebudou ani fanoušci Alkeholu a jejich oblíbeného lidového rocku plného hospodské ale i sportovní tématiky.

Brány amfiteátru Rychtář v Hlinsku se v sobotu 18. července otevřou ve 14.30, nabitý program začne chvíli poté legendárním Metal Janem, jejichž vyhlášený metalový koncert je možné naživo vidět jen velice vzácně. Určitě vyplatí přijít včas. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích a v síti ticketstream za 320 Kč. Na místě bude jejich cena 390 Kč.

Příjemné koncertní prostředí opět nabídne velkokapacitní stany, mnoho míst k sezení, výčepy s různými druhy piva Rychtář a kvalitní technické zázemí. (jl)