Akce se konala v neděli 28. října. Stromy si mohli občané zamluvit předem. Počasí sice přálo přírodě, když konečně po delší době pršelo, ale nepřálo moc lidem, protože teplota byla necelé dva stupně.

Pár jedinců, kteří si svůj strom předem koupili tak nakonec nepřišlo. Ale většina stromů měla své majitele na místě. V devět hodin zahájil akci starosta Hlinska Miroslav Krčil, krátký proslov měl i starosta Studnic  Ondřej Dopita, který si také zasadil svůj strom.  

Jako první ale sázel hlinecký starosta spolu s místostarostou Zdeňkem Eisem. Asistovala jim zahradnice Ludmila Dalecká, která správný postup sázení lip vysvětlila i všem přihlížejícím. A protože byla opravdu zima, na nic se moc nečekalo a každý si podle čísla v seznamu našel ten svůj strom, kterých bylo celkem 45. Sázení se účastnili celé rodiny a spolky, jako třeba Vysočan, Vysočánek, Český rybářský svaz, TIC Hlinsko, MMG Hlinsko, Odbor životního prostředí a třeba i ZŠ  a MŠ Kameničky.

Na místě se bylo možné občerstvit horkým čajem, nebo medovinou p. Saifra. Cestou domů si lidé představovali, jak místo bude vypadat  za několik let až se na alej někdy přijdou podívat jejich potomci.

Radek Pavlík