Jak uvádí starosta Bojanova Milan Michálek, příští pondělí se uskuteční otevírání obálek a bude se vybírat zhotovitel dvou vrtů a vybudování odběrných míst v Hrbokově a Kovářově.

„V obou místních částech není zdroj pitné vody a nám nahrála do karet dotace. Počítáme s tím, že jsme vybrali lokality, kde by voda měla být. Nemůžeme ale jenom vyvrtat díru, spustit do ní trubku a nahoře připevnit kohoutek. Jsme nad ložiskem radonu, takže netušíme, jaké vzorky ze země vytáhneme. Když ale laboratorní výsledky dopadnou dobře, uděláme vrty a v sousedství postavíme úpravnu vody, aby byla pitná," uvádí starosta.

Plán je tedy takový, že pokud vedení městyse vybere firmu a podepíše smlouvu, projektu se chopí znovu úředníci, aby provedli nezbytné formality. Pokud vše půjde dobře, první vrták se do hlíny zahryzne na podzim tohoto roku. Nicméně to bude pouze zkušební vrt.

„Pokud vodu objevíme, začneme jednat s Českým báňským úřadem, krajským úřadem a Městským úřadem v Chrudimi, aby se pak celý stavba mohla zrealizovat. Počítáme, že by to mohlo být hotové příští rok," dodává starosta Michálek.