Kiosek umožňoval otevřený přístup k internetu a nebyl blokován téměř žádný obsah kromě některých neslušných stránek. To potvrdil i místostarosta Roman Málek, který nechal kiosek nainstalovat. „Z posledního monitoringu nám vyplynulo, že jsou navštěvovány některé nevhodné stránky. Po delší dobu se tímto problémem zabýváme a musíme přijmout opatření,“ komentuje Málek.

Neosvědčil se tak příliš vnitřní kontrolní systém kiosku, který dává některé stránky na takzvaný blacklist a návštěvníkům se nezobrazí. „Je to vlastně jako boj s počítačovými viry. Někdo vytvoří vir a následně teprve firma udělá antivir. Takto je to vlastně obdobné i se zakázanými stránkami,“ přibližuje část problematiky Málek. Nicméně poslední dobou to byla právě různá videa, která není vhodná na veřejném prostranství promítat. „Bohužel jsou tato videa na serverech, kde je jinak naprosto neškodný obsah. Navíc lidé, kteří je ukládají z domova na servery, potvrzují i ´slušnost´ těchto videí. Bohužel mnohdy tomu tak není. To je samozřejmě problém serverů, ale musíme na to bohužel reagovat,“ doplňuje Málek.

V současné době hodlá vedení radnice realizovat další kroky k tomu, aby mladí internet v kiosku nezneužívali k sexuálním zájmům. Místostarosta Málek doufá, že se nebude kiosek muset změnit v budoucnu jen na kiosek pro vyvolené stránky. „Samozřejmě nejjednodušší možností je pro naše informatiky nastavit jako povolené stránky web města a návštěvník.cz s tím, že ostatní budou blokovány. Nicméně takový kiosek ztrácí právě toto kouzlo otevřenosti. Další možností je i například zpoplatnění přístupu, který rozhodně nepreferuji,“ uzavírá Málek.