Antigenní testování je pro veřejnost zdarma, je hrazené z veřejného zdravotního pojištění a je o něj obrovský zájem. Ve středu odpoledne, necelý den po spuštění rezervací, už v odběrových centrech v nemocnicích nejsou volné termíny ve dnech těsně před vánočními svátky, lidé se mohou objednat až na konec prosince.

"Zájem je skutečně velký, v pardubické nemocnici jsme už dnes přidávali některé termíny," uvedla mluvčí Nemocnic Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

Lidé se musí rezervovat online, a to na předem vypsané časy. Například v Chrudimi se však včerejší rozjezd antigenního testování neobešel bez problémů. "Za možnost testování jsem velmi rád, ale organizace je strašná. Byl jsem objednán na 11.45 hodin, ale až teď jsem se dočkal výsledku," řekl v 13.30 hodin promrzlý muž před vstupem do odběrového centra. "Nejdřív jsem přes hodinu čekal na odběr, pak až doteď na výsledek," dodal.

Podle mluvčí Semrádové se nejspíš jednalo o ojedinělý problém, z jiných odběrových míst totiž zprávy o čekání nemá. Redakce Deníku musí potvrdit, že před dvěma týdny běžel odběr na PCR test jako po drátku. Od zaparkování auta na parkovišti u sousedního marketu přes odběr a zpět k autu uběhlo pouhých osm minut.