Na předposlední akci letošního roku vyrazili bikeři v pátek a svá kola tentokrát nechali doma. Cílem jejich pěší pouti se startem v Chrudimi byl kopec Chlum ve slatiňanské části Podhůry.

Na místo ukryté v lesích pod obnovenou požární hláskou v pátek postupně dorazily přibližně dvě desítky kamarádů, kteří si nenechali ujít tradiční táboření spojené s povídáním, vařením kotlíkové polévky, opékáním voňavých špekáčků, ale také s usrkáváním horkého svařáku. „Trochu jsme zalitovali, že letos nemrzlo ani nebyl žádný sníh, ale slepičí vývar i všechny ostatní dobroty i tak přišly k duhu" říká organizátor bikerského setkání Ivan Jeníček.

S příchodem noci se většina bikerů vydala na zpáteční cestu do svých domovů a na potemnělém místě zůstala jen čtveřice těch nejodolnějších. „Kolem desáté hodiny padaly dokonce kroupy, později se ale počasí uklidnilo a nám se ve spacácích pod plachtami spalo docela dobře," ujišťuje Ivan Jeníček.

V sobotu ráno přišla k chuti opět horká polévka, po níž následovalo balení, úklid místa setkání a odchod domů.

Chrudimští bikeři se ale neviděli v letošním roce naposledy, neboť už pozítří je čeká ještě jubilejní 20. společná „Štědrodenní vyjížďka". Bikeři se k ní sjedou ve středu v 10 hodin před prodejnu kol na Žižkově náměstí, odkud poté vyrazí podél letiště na Podhůru a kolem Kochánovických rybníků až do hospůdky ve Škrovádě, kde setkání zakončí v teple. Na akci rádi přivítají každého účastníka!