Vernisáž výstavy konané z pověření Městských úřadů v Chrudimi a Hlinsku ve 14 hodin zahájila půvabná dívka v mysliveckém slavnostní fanfárou. Předseda Okresního mysliveckého spolku v Chrudimi Vratislav Máslo ve svém proslovu přivítal hosty, mezi nimiž byli zástupci Pardubického kraje a měst. Zdravici pronesl i starosta Nasavrk Milan Chvojka.

Součástí expozice, která potrvá v prvním patře hotelu Šustr do neděle, jsou i odborné přednášky. Včera v podvečer se uskutečnily dvě, a to o preparaci srstnaté zvěře a o zbraních. Doprovodný program bude pokračovat i v následujících dnech. Návštěvníci se například mohou těšit na ukázky práce sokolníky s dravci, videoprojekci filmů s mysliveckou tématikou nebo laserovou střelnici se simulátorem lovu.

Prostory prvního patra hotelu, jehož vlastníkům posílají myslivci velké díky za pohostinnost a vstřícnost, jsou stovky trofejí zvěře. Nejvíc jsou zastoupeni srnci, vystaveno je 662 jejich parůžků.

K vidění jsou krásné úlovky oceněné porotou. Je to srnčí trofej z Řestok lovce Františka Košína, mufloní ozdoba z Bučiny od střelce Romana Mádla nebo jelení parohy ze Slavic střelce Františka Řípy.

(Romana Netolická)