"Rekonstrukce budovy obsahuje nejen samotné byty, ale také dvě lékařské ordinace a dva samostatné komerční prostory vhodné pro umístění provozovny služeb - například kadeřnictví, kosmetické služby či masáže a podobně," řekl hlinecký starosta Miroslav Krčil s tím, že investice počítá i s novými parkovacími plochami a založením zeleně.

Zájemci o bydlení se podle slov staroty mohou stále hlásit na odboru investic a městského majetku městského úřadu. Totéž platí i pro ty, kteří by si chtěli pronajmout komerční prostory nebo lékařské ordinace.

close Byty budou připravené k nastěhování do konce roku. info Zdroj: Město Hlinsko zoom_in Byty budou připravené k nastěhování do konce roku.

Pod částí budovy zůstávají zachovány prostory bývalého protiatomového krytu. "Do budoucna počítáme s tím, že tyto prostory využijeme. O přesné podobě využití teprve povedeme debatu," dodal Krčil.

V pravidlech přidělování městských nájemních bytů je bodovací systém. Výhodu budou mít ti, kteří v době žádosti splňují věkový limit 36 let a v Hlinsku žijí déle, než dva roky. Počítají se i nezaopatřené děti, které jsou ohodnoceny jedním bodem. Ale maximální limit jsou čtyři.

"Budou to standardní nájemní městské byty. Jsou určeny především pro Hlinečáky a občany z okolních obcí. Například pro mladé lidi, kteří se chtějí osamostatnit a mají zájem v Hlinsku zůstat. Nebo naopak, kteří se chtějí třeba do Hlinska vrátit. A takováto nabídka garantovaná městem může být v jejich rozhodování zásadní argument," vysvětlil starosta Miroslav Krčil.