Hamzova léčebna pro děti a dospělé je rehabilitačním ústavem s více než staletou historií. V úterý zde otevřeli nově rekonstruovaný pavilon dětského lůžkového oddělení. Slavnostní otevření, kterého se zúčastnil i náměstek ministra zdravotnictví JUDr. Radek Policar nebo zástupce Pardubického kraje Ing. Ladislav Valter, MBA, se tak stalo první akcí, kterými chce Hamzova léčebna oslavit sto padesát let od narození svého zakladatele.

„Pavilón je určen pro samostatné pobyty dětí od předškolního a školního věku do 18 let s různými druhy neurologických onemocnění, s poruchami motorického vývoje s ortopedickými vadami a se stavy po polytraumatech,“ uvedla Jana Nováková, asistentka ředitele léčebny.

K dispozici je celkem 35 lůžek, nově byla vybudována jedinečná Multismyslová místnost. Zde jsou zdravotníci schopni u dítěte zapojit více smyslů najednou. To může pomoci ke zlepšení vnímání, paměti či pohybu. Místnost byla pojmenována Snoezelen a celá je stylizována do podoby českého rybníku. Prvky jako optická vlákna či vodní lůžko byly speciálně navrženy pro léčebnu v Luži.

Celkem rekonstrukce pavilonu přišla na 38 mil. korun, částkou 19 milionů přispělo Ministerstvo zdravotnictví, zbytek byl hrazen z fondů léčebny.