Cesta, po níž chodí do školy například chrudimští gymnazisté, je směrem od podchodu v pořádku a dřívější asfalt tu na straně u školy nahradila nová zámková dlažba. V pořádku by již měly být i dvě lampy pouličního osvětlení v prostoru nad podchodem, které předtím delší dobu nesvítily. Zbývá tu však ještě opravit část chodníku, která spojuje prostor ulice nad podchodovým schodištěm s prostorem nad nájezdovou rampou pro invalidní vozíky. Zde je teď místo asfaltu či dlažby jen pás hlíny a štěrku naplněný spadaným podzimním listím.

close Chodník v Olbrachtově ulici je opravený jen z poloviny. zoom_in Podle městského investičního technika Lukáše Berana měla začít oprava uvedené části chodníku včera, redakce Deníku však přímo na místě žádné dělníky nezastihla. „Je možné, že kvůli deštivému počasí začne oprava o něco později. Každopádně má být ale skončena v řádu několika týdnů," vysvětlil investiční technik. „Oprava chodníku na straně k železniční trati bude vyžadovat lepší a delší přípravu, projektovou dokumentaci a další náležitosti a pak samozřejmě především finanční prostředky," dodal ještě Lukáš Beran.

V pořádku však není ani jiná část chodníku podél plotu gymnázia, a sice v návazném úseku směrem k sídlišti Rozhledna. Zámková dlažba je tu na dvou místech rozebraná a její díly jsou vyskládané pod opěrnou zídkou plotu. Zmíněnou situaci dokládají i naše dva včerejší snímky.