Cesta, po níž chodí do školy například chrudimští gymnazisté, je směrem od podchodu v pořádku a dřívější asfalt tu na straně u školy nahradila nová zámková dlažba. V pořádku by již měly být i dvě lampy pouličního osvětlení v prostoru nad podchodem, které předtím delší dobu nesvítily. Zbývá tu však ještě opravit část chodníku, která spojuje prostor ulice nad podchodovým schodištěm s prostorem nad nájezdovou rampou pro invalidní vozíky. Zde je teď místo asfaltu či dlažby jen pás hlíny a štěrku naplněný spadaným podzimním listím.

Chodník v Olbrachtově ulici je opravený jen z poloviny.Podle městského investičního technika Lukáše Berana měla začít oprava uvedené části chodníku včera, redakce Deníku však přímo na místě žádné dělníky nezastihla. „Je možné, že kvůli deštivému počasí začne oprava o něco později. Každopádně má být ale skončena v řádu několika týdnů," vysvětlil investiční technik. „Oprava chodníku na straně k železniční trati bude vyžadovat lepší a delší přípravu, projektovou dokumentaci a další náležitosti a pak samozřejmě především finanční prostředky," dodal ještě Lukáš Beran.

V pořádku však není ani jiná část chodníku podél plotu gymnázia, a sice v návazném úseku směrem k sídlišti Rozhledna. Zámková dlažba je tu na dvou místech rozebraná a její díly jsou vyskládané pod opěrnou zídkou plotu. Zmíněnou situaci dokládají i naše dva včerejší snímky.