„Termíny pro celkovou rekonstrukci náměstí zatím ještě nebyly stanoveny, záleží hlavně na tom, zda a jak rychle se nám podaří sehnat potřebné prostředky," připomíná místostarostka města Hana Culková.

Plánek je k mání

Peníze ale stejně neřeší vše. Ještě důležitější bude představa ronovských obyvatel o tom, jak by jednou mělo město vypadat. Radnice proto vyvěsila na svůj webový portál studii předpokládaných úprav, aby si ji mohl každý s dostatečným předstihem prohlédnout.

„A nejen prohlédnout. Především nás zajímá, co o nakreslené představě lidé soudí a co by šlo ještě vylepšit. Uvítáme proto, když lidé osloví radnici s jakýmikoliv svými nápady, připomínkami a podněty," pokračuje místostarostka.

Dojde i na zastávku

Revitalizace samotného parku by měla stát okolo jednoho milionu korun, náklady na kompletní rekonstrukci náměstí jsou odhadovány na 18 milionů, ale o přesných číslech je zatím předčasné mluvit.

Z náčrtu studie jsou na první pohled patrné některé zásadní změny. „Důležité bude například dopravní uzavření zóny před školou, tedy míst, kde se nyní projíždí parkem. Do této oblasti je navrženo i jakési náměstíčko pro děti vybíhající či přicházející do školy," naznačuje Hana Culková.

V oblasti náměstí by také mělo přibýt několik parkovacích stání a rekonstruována by měla být rovněž stará a nevyhovující autobusová zastávka. 

Studie dopravního řešení na ronovském náměstí

(pro zvětšení klikněte na obrázek)

Studie revitalizace ronovského náměstí.

Studie revitalizace ronovského náměstí.

Studie revitalizace ronovského náměstí.