Usměvavá Eliška Volmutová z Heřmanova Městce postoupila do celostátního finále soutěže Eurobabička 2008, které se bude konat na podzim.

Eliška Volmutová pracuje jako zubní asistentka v jedné chrudimské stomatologické ordinaci. Je vášnivá turistka. Nejraději poslouchá country hudbu, poslechne si také Kabáty nebo Olympic. Čte klasickou literaturu, ale i horory nebo detektivky. „Do soutěže jsem se přihlásila sama, o její existenci jsem se dozvěděla z rozhlasu. A proč? Je mi čtyřiapadesát, ale jako žena si nemyslím, že bych snad měla patřit do starého železa,“ usmívá se Volmutová.

„Chtěla jsem dokázat sobě, ale i ostatním, že ten náš babičkovský věk není něco, co by nás mělo omezovat a limitovat. Právě naopak. Je to věk, který bychom si měly užívat, protože již nemáme tolik závazků, můžeme si udělat více času pro sebe a život si vychutnávat,“ dodává Volmutová.

Do soutěže se přihlásilo více než pět set babiček ze všech koutů republiky, Eliška Volmutová je teď v sedmičce finalistek.

Spolu s manželem a rodinou jí popřejme hodně štěstí při podzimním finálovém klání v Teplicích nad Bečvou. V internetové anketě stránek www.eurobabicka.cz může každý věnovat heřmanoměstecké obyvatelce svůj hlas.

„Stejně si ale budeme držet palce všechny dohromady,“ uzavírá nezištně Eliška Volmutová.