Miloš Chudáček se cítí poškozen, neboť na pozemku nelze stavět a navíc kvůli tomu nelze počítat ani s jeho dalším prodejem, aniž by podnikatel neutrpěl výraznou finanční ztrátu. Podnikatel tedy chce půdu městu vrátit a získat zpět své peníze.

Jeho žádostí se v pondělí opět zabývalo chrudimské zastupitelstvo, avšak návrh na zpětný odkup odmítlo.

Radnice nyní hodlá situaci napravit zpětnou změnou stávajícího územního plánu. „Ta věc je lidsky nepříjemná, proto ji chceme jediným možným způsobem řešit," uvedl místostarosta Miroslav Tejkl. Představitelé samosprávy věří, že jinak ani postupovat nelze, neboť vrácením peněz by radnice porušila povinnosti řádného hospodáře.

Soudní žaloby se město nebojí. I kdyby se totiž podnikatel soudil, už před vyřčením pravomocného rozsudku by zřejmě majitel opět vlastnil pozemek přesně v takovém právním stavu, v jakém ho odkoupil. V závodě s časem a se soudy by tedy Miloš Chudáček pravděpodobně prohrál.

„Já jsem ale mezitím vyřešil potřeby své firmy jinak a teď bych rád získal za půdu peníze. Měl jsem už dokonce dva možné kupce, ale ti ztratili zájem právě kvůli změně územního plánu," říká Miloš Chudáček, který tak není s uvedeným řešením spokojen.

Kdyby se plocha opět proměnila ve stavební, podle radních by mohla kupce opět lákat. I kvůli budoucí blízkostí silničního obchvatu. „Já si to ale nemyslím, protože v tomto místě nebude z obchvatu vybudován žádný sjezd," říká skepticky podnikatel.