Beltine začne v keltském archeoskanzenu úderem 10. hodiny. Již od 11 hodin bude probíhat první soutěž. Následovat budou týmová klání v 16 hodin. Na místě bude také možnost vyzkoušet výrobu vlastních bot, na tento workshop je však nutná rezervace předem.

„Budeme rádi, když se dostaví i ti, kteří si chtějí jen něco vyzkoušet. A nemusí jít vůbec o barbary. Naopak, Barbarské hry jsou přístupné pro všechny i v civilním oblečení. Nikdo se nemusí cítit divně, že by tam byl jediný bez kostýmu,“ dodává ke hrám organizátor akce Jakub „Retsil“ Venclík.

Maminky dostávají make-up a foto zdarma.
Krásná i po porodu. V chrudimské porodnici vizážistky zdarma pomáhají maminkám

Jednotlivci si podle jeho slov vyzkouší lukostřelbu, hod oštěpem, běh se zátěží a další disciplíny inspirované minulostí. Týmová klání budou mít možnost soutěžit třeba v běhu s velitelem na štítě a diváckou lahůdkou bude jistě souboj o nejsilnějšího barbara.

„Kromě her jsme nachystali také odpolední kulturní program. Z Brna k nám přijede zahrát kapela Ty Syčáci a již tradičně kapela Barbar Bards. Koncerty začínají ve čtyři hodiny. Večer po osmé hodině budeme mít ohnivou show. Tu jsme spojili s menším rituálem, který na slavnosti Beltine nemůže chybět,“ doplňuje k programu Jakub „Retsil“ Venclík.

Program:

10:00 - Otevření bran

11:00 - Start sportovních klání

16:00 - Týmová klání

16:00 - kapela Ty Syčáci

17:30 - vyhlašování vítězů

18:00 - kapela Barbar Bards

20:00 - ohnivá show

Beltine a Barbarské hry se konají v krásném prostředí keltského skanzenu Země Keltů, který je znám svou autenticitou a velikostí. Umístěn je v klidném prostředí železných hor. K pohodlnosti všech bude otevřen Hostinec U Dubového Kelta. Nabídne domácí pokrmy i chutné nápoje. Na své si přijdou také děti i příznivci vegetariánské stravy. Kromě hostince budou na místě i další stánky nejen s občerstvením.

Více o vstupném a programu na www.zemekeltu.cz

/Zdeditovaná tisková zpráva/