Přestože bude festival v tomto roce méně mezinárodní, bude o to více komorní a zajímavý. „Situace kolem šíření koronaviru vyžaduje mnohá opatření, ale pořadatelé kladou zdraví návštěvníků na první místo, proto se zasadí o dodržování všech nezbytných opatření,“ řekl mluvčí Země Keltů Jiří Kalát.

Areál festivalu je letos rozdělen na dvě části, a to placenou a neplacenou. V neplacené části se bude konat malý řemeslný trh, návštěvníci zde najdou řemeslné stánky a stánky s občerstvením . Mohou se těšit na ukázku dřevořezby v rámci takzvaného speed-carvingu, při kterém se utkají nejlepší řezbáři. „Výtěžek bude věnován na dobročinné účely,“ dodává Jiří Kalát.

Za branou skanzenu pak začíná prostor, kam je možný vstup jen se zakoupenou vstupenkou. Festival v Zemi Keltů i letos přivítá nejen Kelty, ale i Germány a Římany, kteří oživí keltskou vesničku. „Uvidíte bitky i bitvu a zbraně, porovnáte zbroje mužů a odívání žen. Můžete se těšit i na keltskou a římskou kuchyni. Novinkou jsou každodenní worskhopy, kde si můžete vyrobit vlastní kovářské výrobky, šperky, šamanský buben ale i tkalcovat,“ uvádí Hanka Skopečková, jedna z hlavních organizátorek festivalu.  

Pro rodiny s dětmi je připravena lukostřelba, divadlo, bitva měkčenými zbraněmi, malování, autorské knižní čtení a spousty další zábavy i poučení. Nejen dospělí ale i děti mohou navštívit historické přednášky a filmy v přednáškovém stanu. Pro ženy jsou připraveny i ženské kruhy.

Každý večer vystoupí skvělé kapely – Deloraine, Isara, Jauvajs, Happy To Meet, Strunovrat, Dalách, Wolfarian. „Program je opravdu bohatý od úterý až do soboty. Kompletní program najdete na www.lughnasad.cz,“ dodává závěrem dobrovolná organizátorka Hana Skopečková.