Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Václav Volejník: Rekonstrukce pavilonu C bude hodně náročná

Luže  - O rozhovor jsme požádali Václava Volejníka, ředitele Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé.

2.10.2012
SDÍLEJ:

Václav Volejník, ředitel Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé.Foto: DENÍK/archiv

Léčebna chystá novinky, které se dotknou podmínek léčby všech pacientů. Můžete prozradit, o co jde?

Musíme ještě letos zahájit rekonstrukci sociálních zařízení a opravu technického vybavení v pavilónu C. Kdo léčebnu zná, tak ví, že to je dosud jediný pavilón, kde nebyly provedeny potřebné modernizace a úpravy v posledních třiceti letech. Tato rekonstrukce bude zahájena těsně před Vánocemi a měla by skončit koncem března příštího roku. Protože půjde o stavební úpravy, které budou provázeny velkým hlukem, a došlo by tím k významnému snížení komfortu pro pacienty, bude nutno přesunout zde léčené pacienty do jiného vhodného pavilónu. Po stránce všech bezpečnostních předpisů nejlépe vyhovuje pavilón B. Samozřejmě, že nesmí být ale v této době významněji omezena léčba převážně neurologických pacientů v tomto pavilónu. Budou proto přijata opatření na maximální využití všech dalších léčebných objektů, aby nedošlo k snížení kvality poskytované léčebné péče i pro tuto skupinu pacientů včetně pobytů dětí s doprovodem.

Jak reaguje vedení léčebny na požadavky poskytování léčebné péče typu rehabilitačního ošetřovatelství, která je právě zajišťována v pavilónu C?

Bylo rozhodnuto, po již proběhlých jednáních s VZP, že počet těchto lůžek bude zvýšen na osmdesát, což znamená plnou kapacitu pavilónu C. Výsledkem celé této akce, která bude ukončena v dubnu 2013, by mělo být postupné naplňování celého objektu pavilónu C do plného počtu lůžek pro pacienty s programem „rehabilitační ošetřovatelství". Pro stavební úpravy předpokládá léčebna i částečnou finanční podporu z Programu pro vyrovnání příležitostí pro občany se zdravotním postižením.

Neohrozí tak náročná rekonstrukce podmínky léčby pacientů v ostatních pavilonech?

Veškeré ostatní činnosti a léčebné programy ve všech našich pavilónech samozřejmě budou dále naplňovány ve stejném rozsahu a věříme, že Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé bude stále dobrým místem pro pacienty, kteří potřebují léčbu a pomoc při svých obtížích s poruchami hybnosti různého druhu.

Úplnou novinkou je rozhodnutí, že po dobu vánočních svátků a konce roku 2012 nebude provoz léčebny omezen, a že v této době bude poskytována léčebná péče v plném rozsahu.

Ano, jde o významnou změnu oproti zvyklostem v minulých desetiletích. Léčebna tak reaguje na skutečné potřeby léčených pacientů a snaží se o optimální nabídku svých služeb i v tomto období. S tím souvisí také i nabídka pobytů pro samoplátce a další i jednotlivé procedury, či balíčky procedur přímo hrazené klientem, a to včetně ubytování a stravování.

Věříme, že tyto kroky povedou i ke zvýšení dobrého jména naší léčebny a samozřejmě především k plné spokojenosti našich pacientů.

Autor: Romana Netolická

2.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Interiér slatiňanské Švýcárny.

Švýcárna se těší velkému zájmu návštěvníků

Keltský skanzen v Nasavrkách

Nasavrčtí Bójové oslavili patnáctiny

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

Luže – Tři změny ve volebních okrscích hlásí pracovníci městského úřadu v Luži.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení