Záměr ale nakonec prozatím ztroskotal, protože radnice zrušila již provedené výběrové řízení na dodavatele potřebné technologie. Došla totiž k přesvědčení, že vítězná firma by nemusela za vysoutěžených 2 100 tisíc korun dostát všem svým závazkům.

Místostarosta Jaroslav Trávníček, v jehož politické gesci je v Chrudimi oblast dopravy, vysvětluje záležitost takto: „Přišla nám připomínka od druhé zúčastněné firmy, že jsme nerozhodli dobře, že vítězná společnost nebude schopná za vysoutěžených podmínek dílo realizovat. Takže jsme ještě požádali vítěznou firmu o samostatné vyjádření, abychom se ujistili, zda vše platí. Doručená odpověď nás ale neuspokojila, takže jsme vítěznou firmu vyřadili. Protože by pak zůstala ve hře už jen jedna společnost, tak jsme se rozhodli, že celý záměr odložíme a oslovíme firmy znovu, abychom měli jistotu, že tentokrát vybereme správně."

Místostarosta ovšem zároveň ujišťuje, že na záměru umístění radaru se rozhodně nic nemění. „Téma bude v nejbližším možném termínu opět předmětem jednání městské rady,“ předesílá místostarosta. Je ale prakticky jisté, že nově spouštěný proces odsune instalaci radaru mimo mimo dosah zbývajících stránek letošního kalendáře.

Lidé na Vlčí Hoře nejsou odkladem nadšeni, protože si od instalace radaru slibovali výrazné zklidnění dopravy v okolí svých příbytků. „Sliby chyby, ale co se dá dělat. Když už jsme to vydrželi do teď, tak to snad ještě chvíli zvládneme. Jen abychom se ale vůbec dočkali,“ řekl včera Deníku jeden z místních obyvatel.