„Kmeny stromů jsou minimálně do výšky jednoho metru zakryté vyvezeným odpadem a vytváří se tam čím dál tím vyšší val. Za pár let už chodec po cestě kolem Zlatého potoka nebude vůbec vidět. Není vám líto těch stromů, není vám alespoň trochu hanba za ten nepořádek, který tam vytváříte?" ptá se třemošnická tajemnice Jana Kočová na neznámých vandalů.

V současné chvíli nechalo vedení města nepořádek uklidit, takže inkriminované prostory opět připomínají panenskou přírodu, leč podle starosty je to stav pouze dočasný.

„V určitých intervalech se to opakuje. Když se zahartusí, tak je třeba rok je klid, ale pak lidem otrne a skládka se tam najednou zase objeví. Stačí, aby tam odpad vyvezl jeden člověk a ostatní se už přidají. Je to o tolik smutné, že místa skládek se nachází v zabydlených a frekventovaných částech města, takže sousedé musí vědět, kdo tam odpad vyváží a přesto se to děje dál," říká třemošnických starosta Stanislav Peca.

Podle jeho slov nepomohly ani nalíčené fotopasti, neboť byl snímek příliš nezřetelný a jako důkaz nepoužitelný. O instalaci kamer zatím radnice neuvažuje.

Odvoz není problém

Na celé záležitosti je smutný ještě jeden fakt. Třemošničtí obyvatelé mají možnost biologický odpad likvidovat legální a pohodlnou cestou zároveň. Vedení města totiž před čtyřmi lety zakoupilo biopopelnice a každá nemovitost dostala jeden kus darem a další je možné dokoupit.

LUKÁŠ VANÍČEK