Před týdnem byla kvůli možnému ohrožení padajícím kamením uzavřena část chrudimské ulice Na Kopanici. Vandal nebo vandalové ale vzápětí ohrazení povalili a lidé tak začali tuto oblíbenou zkratku i přes nepomíjející nebezpečí opět využívat. Vandalové tak chodce vystavili reálnému ohrožení jejich života a zdraví.

„Ten, kdo bezpečnostní zábranu poškodil, si jistě ani neuvědomuje, co vše mohl způsobit. Lidé tudy opět začali chodit a kdyby se stalo nějaké neštěstí, měl by je na svědomí," upozorňuje starosta města Petr Řezníček.

Teď je zábrana opět funkční. Zhotovitelská firma ihned zajistila opravu a využívání cesty již není nadále možné. Tím ale dopady celého incidentu nekončí. „Jelikož jde o zdraví a životy, budeme místo sledovat častěji. Kdyby se mělo ničení zábran opakovat, zvážíme také umístění mobilního kamerového systému," uvedl vrchní strážník Městské policie Chrudim Lukáš Dvořák a doplnil, že v případě zadržení pachatelů věc zřejmě neskončí pouhým udělením běžné blokové pokuty. „Přestupková komise může uložit citelnější trest," dodal Lukáš Dvořák.