„Byly poškozeny lavičky a také informační tabule na stanovišti u Ratajských rybníků,“ poznamenává hlinecký místostarosta Pavel Šotola. Radnice prý už zadala opravu poničeného mobiliáře. „Samozřejmě, že nás takové chování mrzí. Doufám, že se to už nebude opakovat,“ doplňuje Šotola.

Vybudování odpočinkových tras přišlo na zhruba 200 tisíc korun. Jsou tematicky zaměřeny, lidé tady získají informace nejenom o přírodních zajímavostech, ale také například z historie. „Trasy oficiálně otevřeme, až bude dokončena rekonstrukce parku na Tylově náměstí. Odtud totiž všechny čtyři vycházejí,“ vysvětluje místostarosta.

Podle slov velitele Městské policie Hlinsko Jiřího Hrabčuka má vandalismus ve městě po celé léto zhruba stejnou intenzitu. „Nezaznamenali jsme nějaký růst nebo pokles. Očekáváme ale, že s přibývajícími chladnými dny se tento problém bude zmírňovat,“ tvrdí Hrabčuk.

Mezi nejčastější projevy vandalů patří podle jeho slov ohýbání a jiné ničení dopravního značení nebo například odpadkových košů.