Adventní neděle znervózněla možná ty, kteří dosud nemysleli na vánoční dárky. Výhodnou koupi mohou poskytnout dražby exekučně zabavených věcí.

Jako každoročně vyhlašuje velkou „vánoční“ dražbu Okresní soud v Chrudimi. Na seznamu je více než čtyřicet věcí. Převládá elektronika, hojně jsou zastoupeny mobilní telefony různých značek.

Devátého prosince, kdy se dražba v soudní budově B uskuteční, bude také možné získat nářadí do dílny, ilustrovanou kuchařskou knihu anebo obraz. Seznamy dražených věcí, a to i od soukromých exekutorů, jsou vyvěšeny na úřední desce města.

Komu se vnitřně příčí kupovat exekučně zabavené předměty, může mít radost ze shledání dávno pohřešované věci. Městský úřad v Chrudimi vyvěsil na úřední desku seznam nálezů. Ztratili jste peněženku nebo pouzdro s doklady? Smířili jste se s tím, že vám někdo ukradl bicykl? Ověřte si, zda se ztracená věc na listině náhodou neobjevila.

Ve středu dojde v Hlinsku k rozlepování obálek s nabídkou kupní ceny nalezených jízdních kol. Městský úřad nabídl dva bicykly za vyvolávací cenu 500 korun a nyní je na občanech, jakou sumu jsou ochotni zaplatit.

Zejména u dámského horského kola značky Olpran Laser, které je velice zachovalé, by se mohla původní částka zněkolikanásobit .