Neseme vám noviny, poslouchejte. Koledy linoucí se z amplionu na návsi v Topoli se s dvacetistupňovým teplem příliš nerýmovaly. Kdo se zbláznil? Příroda nebo lidé? Leckdo si pomyslel, že na vánoční výstavy je příliš brzy.

Řečeno novinářským klišé, „nasát vánoční atmosféru“ hodně lidí odmítlo, což bylo evidentně znát ve slatiňanské sokolovně.

„Moc návštěvníků nechodí,“ řekl malíř Jaroslav Koreček, který se prezentoval se svými obrázky krajin a zátiší. Pořadatelé se přitom tak snažili.

Ve velkém sále své zboží nabízeli prodejci svícny, ozdoby, formy na pečení anebo dárková balení kosmetiky či zdravé výživy. Pestrou nabídku tak mohli využít ti, kteří nechtějí nechat vánoční nákupy na poslední chvíli.

Spolky v Topoli šly ještě dál. Kromě koled se lidé, mnozí oblečeni do trička s krátkým rukávem, mohli pokochat pohledem na ozdobený vánoční strom.

Není to tak dlouho, kdy místní hasiči uspořádali v parném létě Vánoce. Tuto recesi sobotní akce připomínala, chyběl jen smažený kapr a salát, které nahradila zvěřina.

„No co, v obchoďácích už jsou taky Vánoce,“ pokrčil rameny místní hasič Libor Pilař.

S adventem si očividně nikdo hlavu nelámal.