Dravec byl pohřešovaný dlouhých 24 dní. "Hledal jsem ho v okolí Nasavrk a Trhové Kamenice neustále. Měl jsem smůlu, že vypověděla službu vysílačka, a tak bylo pátrání velmi těžké. Díky informaci v Deníku a na sociálních sítích jsem dostával zprávy o údajném výskytu orla skalního neustále, a to z celé republiky, ale ty se ukázaly jako plané. Až v pondělí se ukázala ta správná stopa," říká Eduard Školoud. Jeho orel se totiž náhle objevil za zahradou jednoho domu v Travné, majitelka sokolníka ihned telefonicky kontaktovala. S Messim se rovněž setkal starosta Horního Bradla, který je členem mysliveckého sdružení, při krmení zvěře - orel před jeho očima náhle vylétl z krmelce. "Dostal jsem tak přesné informace o tom, kde se pohybuje. Hledal jsem ho od pondělí stále, a to i na Štědrý den a Boží hod. Rád bych poděkoval místním lidem, kteří mi vyjadřovali podporu a nosili na zahřátí čaj s rumem," směje se sokolník.

Když se konečně se svým orlem setkali, k radostnému objetí rozhodně nedošlo - Messi totiž zdivočel a nereagoval ani na pochoutky v podobě holuba nebo morčete. "Napadlo mě zajet pro orlici, jeho matku. Přivázal jsem ji a předložil pochoutku - jednodenní kuřata. A to byl ten správný okamžik: Messi si hostinu nenechal ujít a přiletěl. Tak jsem po něm skočil," popisuje Eduard Školoud napínavé chvíle.

Orel neutrpěl žádné zdravotní poškození, naopak bylo na první pohled vidět, že hlady netrpěl. "Zřejmě našel někde mršinu a živil se jejím masem několik dní. Tudíž ho nikdo nespatřil, neměl důvod hledat potravu. A ukryl se podle mého názoru i před silným větrem," míní sokolník. Na otázku, zda neměl strach z případného odstřelu, odpovídá odmítavě. "Všichni myslivci byli informováni, byl jsem s jednotlivými sdruženími i starosty obcí v kontaktu. Spíš mi dělaly starost dráty vysokého napětí," vysvětluje.

Messi dostal v sobotu výsadu přespání v obýváku Školoudových. Bylo potřeba zkontrolovat, zda je jeho trávení v pořádku. Více než tři týdny pobytu ve volné přírodě na něm naštěstí žádné následky nezanechaly.

Ztratil se orel skalní
Ztratil se orel skalní