Studánka leží na červeně značené turistické cestě z Budislavi do Vranice. Ve stejné oblasti, ale už těsně na Svitavsku, se nachází také studánka Pod Cikánkou, pro kterou lze v soutěži rovněž hlasovat.

„Ta studánka, která soutěž vyhraje, bude za odměnu vyčištěna a rovněž bude upraveno její nejbližší okolí,“ říká chrudimská botanička Naděžda Gutzerová, která teď pobývá v oblasti Toulovcových maštalí v rámci svého výzkumného úkolu. Studánek tu již botanička potkala celou řadu a přes panující sucho hlásí, že v nich voda zatím je. „Bude to zřejmě tím, že zdejší prameny sbírají vodu z poměrně širokého území. Mnohde už je ale situace horší. Nedávno jsem se například byla podívat na chrudimskou Červenou studánku u parku Střelnice a ta byla úplně suchá. Sbírá totiž naopak vodu z celkem malého území,“ vysvětluje Naděžda Gutzerová.

V soutěži „Oživujme studánky“ lze hlasovat na webu www.zivestudanky.cz Soutěž potrvá až do 30. června. V rámci Pardubického kraje soutěží o úpravu ještě neupravená studánka U Silnice v katastru Řikovic u Litomyšle na Svitavsku.