Během podzimních plískanic a zimních mrazíků čaj slazený medem zahřeje i povzbudí organismus. Proto milovníky tohoto včelího produktu zajímá, zda jeho cena dál poroste.

Medu je letos dostatek a oslovení včelaři se shodují, že za něj zákazníci zaplatí zhruba stejnou cenu. Někteří producenti však mohou jeho cenu zvýšit, aby využili dobré snůšky a částečně tak kompenzovali ztráty, které jim přinesl loňský rok, kdy včelstva hubila varroáza ve velkém.

Letošek byl po stránce chovatelské i snůškové opravdu nadprůměrný. Předseda chrudimského spolku včelařů Marcel Gregor jej dokonce neváhá označit jako nejlepší za posledních dvacet let a hned vysvětluje proč:

„Jsou pro to tři důvody na jaře jsme radikálně léčili, vývoj jara i léta byl standardní a vysoké teploty během léta potlačily vývoj varroázy," vyjmenovává včelař.

Kleštík včelí, který parazituje na včelách a způsobuje nebezpečnou varroázu, totiž nesnáší vysoké teploty, tedy se můžeme domnívat, že alespoň v jednom odvětví měla tropická vedra nějaký blahodárný účinek.

Nasavrcký včelař Josef Lojda je však opatrný: „Je to také otázka úlu zda byl umístěn ve stínu, na slunci, je zateplený či nikoliv. Jak dalece a jak velký vliv mělo horké léto na šíření varroázy, se ukáže po vyšetření zimní měli, které budeme mít v únoru a březnu."

„Už proběhlo první léčení kyselinu mravenčí, což je mírný způsob, který se používá, a spad roztočů na dnech úlů je minimální. Včelaři by jej měli monitorovat po celý rok," dodává Marcel Gregor.