Pozvaní účastníci akce ve čtvrtek nejprve přijedou do Mladotického mlýna, kde se uskuteční setkání odborníků na regionální propagaci, zástupců infocenter, médií a podobně. Tady také dojde na předání certifikátů „Železné hory, regionální produkt“ některým výrobcům. Na odpoledne je pak připravena návštěva Kutílkovy palírny ve Žlebských Chvalovicích.

Zábava i poznání

Na pátek mezi 9. až 16. hodinou je připraven Den otevřených dveří v infocentrech v Heřmanově Městci, v Přelouči, v Nasavrkách, v Seči a v Třemošnici.

V sobotu můžete od 8 hodin ráno putovat autobusem za poznáním regionu. Účastníci putování navštíví místa, kam se jinak dostanou jen s obtížemi. Naplánována je návštěva kostela sv. Václava ve Svinčanech, návštěva Chrtíků – lokality Geoparku Železné hory, pivovaru ve Žlebských Chvalovicích, bioplynové stanice v Horním Bradle atd. V rámci uvedeného výletu bude představena i řada nových turistických produktů. Zájemci o sobotní putování by si však měli předem zajistit místo v autobuse v TIC Heřmanoměstecko nebo prostřednictvím e-mailu na adrese: infocentrum@mesto-hm.cz.

Na neděli 22. dubna jsou připraveny Dny otevřených dveří vybraných památek a podnikatelských areálů. Návštěva památek bude spojena s příjemným bonusem. V heřmanoměstecké Synagoze účastníci získají vstupenky do Galerie Cyrany, v Autokempinku Konopáč bude připravena Staročeská zabíjačka, na Lichnici, v Berlově vápence či na Rozhledně Barborka zase obdržíte pohled zdarma. Bez vstupného se obejdete i při prohlídce pivovaru ve Žlebských Chvalovicích nebo ranče LL Kovářov. Při návštěvě expozice Po stopách Keltů na nasavrckém zámku získáte zdarma skládačku.

Program Dnů železnohorského regionu.