Skutečští strážníci museli včera před jedenáctou hodinou evakuovat z bytového domu jedenáct osob včetně malých dětí. Důvodem byl únik plynu v objektu v Družstevní ulici.

Nedalo se dýchat
Obrátili se na ně se žádostí o pomoc občané s tím, že je v domě od odpoledne předešlého dne cítit plyn. „Po příjezdu na místo jsme okamžitě odpojili byty a společné prostory od dodávky elektrické energie. Následovala evakuace všech přítomných obyvatel vchodu. Přivolali jsme hasiče a provedli intenzivní větrání všech společných prostor a bytů,“ uvádí vrchní strážník Městské policie ve Skutči Jiří Stuna. V jednom z bytů ve třetím podlaží se plyn nahromadil tak, že se v něm dalo jen velmi obtížně dýchat. Strážníci nabrali do plic čerstvý vzduch na chodbě a poté vběhli dovnitř, aby otevřeli okna. Zemní plyn unikal z bytu v prvním podlaží. Dostat se do něj ale nebylo jednoduché.

Nikdo nereago
val
„Museli jsme rychle jednat. Na klepání nikdo nereagoval, a tak se příslušníci JPO II Skuteč v naší přítomnosti rozhodli v krajní nouzi do bytu vniknout za použití vyrážedla. Poté provedli zákrok za použití dýchací techniky. Následně zjistili, že je otevřený ventil plynového hořáku na sporáku. Uživatele bytu jsme nalezli v místní restauraci,“ dodává Jiří Stuna.
Podle jeho slov se nejedná o první případ úniku plynu v tomto bytě, strážníci společně s hasiči zde ze stejného důvodu již zasahovali 26. října letošního roku. Tehdy se ke spícímu muži po dlouhém bouchání do dveří dostali. Nyní ale nevěděli, zda se nestalo něco mnohem horšího, protože nikdo zevnitř bytu nereagoval.

Není to poprvé
Protože jde už o druhý případ úniku plynu a došlo k evakuaci lidí, celou věcí se už se bude zabývat policie. Strážníci po svém zákroku už jen zajistili opravu vchodových dveří a obnovili dodávku elektrické energie.

Je nezodpovědné jednání nájemníka trestným činem? Nebo jen přestupkem? Hlasujte a diskutujte