V sobotu od 14 hodin se na prostranství mezi děkanstvím Římskokatolické farnosti a ulicí Tyršova odehraje festival Na pohodu. Na programu se podílejí Domov na hradě Rychmburk, Junák – český skaut a Římskokatolická farnost. Pro děti budou připravené sportovní hry, workshop žonglování, malování na chodník a obličej, skládání puzzle, balónky s heliem a mnoho dalšího.

O zábavu se postará Cirkus Paciento z Plzně. Cirkusové vystoupení nazkouší a pak společně vystoupí s pracovníky a klienty Domova na hradě Rychmburk. Ve společenské místnosti na faře proběhne beseda s tématem duševního zdraví: Každý jsme někdy „na prášky“. Hudebně akci podpoří chrudimská skupina Banda. Nebude chybět bohaté občerstvení včetně ochutnávky dobrot připravených klienty Domova na hradě Rychmburk nebo kavárenské okénko.

„Na realizaci akce spolupracujeme s Římskokatolickou farností a Junákem ze Skutče,“ popisuje Jakub Vávra, ředitel Domova na hradě Rychmburk. „Stejně tak jsme požádali o spolupráci klienty našich služeb,“ dodal.

(jb)