Účast byla vskutku úctyhodná. „Podle odevzdaných kartiček jsme napočítali nějakých 260 dětí, většina z nich byla v doprovodu obou rodičů, takže tu v sobotu bylo okolo 600 lidí a většina z nich byla nadšená," říká za pořadatele Vlasta Sadílková.

Za odvahu odměna

Ve strašidelném lese čekali i upířiV čase Samhainu, dávného svátku Keltů, kdy se na pár hodin otvírá svět za duhovým mostem bytostem z jiného světa, se malí účastníci vydávají ve skupinkách zhruba po deseti na strašidelnou cestu. Na ní bylo připraveno 14 zastávek, kde mohli potkat čerty, hejkala, Krakonoše, fantoma opery, čarodějnici Jagu z perníkové chaloupky a další mystické tvory.

„Nejvíce strašidelná zastávka byla asi u upírů, kde nevěsta vstávala z rakve," poznamenává Vlasta Sadílková. Strašidla účastníky nepřepadávala, ale vždy počkala, až se skupinka u nich zastaví a na děti čekal nějaký úkol. Pokud jej splnily, do připravené kartičky dostaly razítko. Všechna vyplněná políčka byla důkazem odvahy a na konci stezky ji účastníci mohli vyměnit za sladkou odměnu.

Hlavním posláním sdružení Kozojedská tvrz je propagace a popularizace Kozojed. Každoročně pořádá například Kozojedské slavnosti, Kozojedské hry s netradičními disciplínami a tradicí se stává i sobotní Strašidelný les, určený hlavně dětem.

(ih, lv)