Oslavy začaly krátce po desáté hodině a prvním bodem programu byl pietní akt. Dav lidí se při něm vydal spolu se starostou, se zástupcem armády České republiky a s místními hasiči k nedaleké kapličce, kde všichni uctili památku padlých rodáků za války kladením pamětních věnců a minutou ticha.

Po jedenácté hodině se ujal slova starosta obce Jiří Matějovič, který seznámil veřejnost s hospodařením obce a hlavním bodem programu pak bylo slavnostní odhalení nového znaku obce a vlajky.

Poté následovalo vystoupení mažoretek skupiny Rondo z Ronova nad Doubravou a účastníci oslav se následně za doprovodu muzikantů přesunuli na fotbalové hřiště, kde program pokračoval ukázkami dovedností hasičů z SDH Třemošnice a vystoupením skupiny Plamínci.

Po celou dobu akce měli návštěvníci k dispozici stánky s občerstvením a nabízela se i možnost vyhlídkových letů vrtulníkem Robinson R44, který startoval a přistával z plochy vedle hřiště. Pro děti byl připraven skákací hrad i program soutěžního odpoledne.

V odpoledních hodinách následovala přehlídka hasičské techniky, kterou vystavovali hasiči z Ronova nad Doubravou. K vidění byly historické, ruční požární stříkačky, které jsou opravdovým unikátem. Hasiči také návštěvníkům předvedli hasičský útok, na který se přijel podívat rovněž hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Navečer se pak ještě odehrálo fotbalové derby starých gard, v němž se utkali hráči ze Žlebských Chvalovic se soupeři z Ronova nad Doubravou. Tečkou oslav byla taneční zábava s hudbou skupiny Music Team Petrus.   Zdeněk Sasín ml.