Děti se rozhodně nenudí, neboť se mohou s chutí pustit do výroby pestrobarevných motýlků na kolíčku, košíků vajíček nebo drůbeže z nastříhaných papírových ošatek na vejce. Zájem je obrovský a zatímco ratolestem pomáhá s obtížnějšími úkoly maminka, přítomní tatínkové se stávají nosiči již hotových výrobků.

Rafinovanou ozdobou je předtištěných beránek, na nějž malí umělci lepí popcorn. „Udělal jsem si ptáčka na špejli," chlubí se teprve tříletý Kubík Beran, který se už těší na velikonoční pomlázku.

„Vajíčka namažeme lepidlem a omočíme v majoránce. Máme tu i kmín nebo hořčičná semínka. Drží to pěkně," popisuje další způsob zdobení kraslic Stanislava Novotná.

Muzeum se plní lidmi, byť podle jeho vedoucí Kláry Habartové se co do návštěvnosti Velikonoce nemohou rovnat vánočním trhům. „Loni jsme na Vánoce trhli rekord, a to 700 návštěvníků za tři hodiny," dodává vedoucí, která zároveň zve na dvě výstavy. Ty se otevřou 2. dubna. První bude o židovských hřbitovech a v druhé návštěvníci spatří výtvarné práce žáků místní umělecké školy.