Místostarosta Proseče František Skala neskrývá zklamání. Přípravy na návštěvu hodnotitelské komise byly podle jeho slov náročné a zapojilo se do nich značné množství lidí. „Připravili jsme velkou výstavu vypovídající o prosečských firmách a spolcích. Naši zastupitelé si mezi sebe rozdělili členy komise, jimž se osobně věnovali. Protože jsme slyšeli dost chvály, měli jsme velkou naději, že uspějeme. Bohužel, situace je jiná,“ říká prosečský místostarosta.

Kameničky u Hlinska zvítězily v celostátním finále soutěže Vesnice roku v roce 2001. A dostaly za to milion korun. „Myslím, že obce z Chrudimska dělají chybu, že se nepřihlásí v daleko větším počtu. Podíváte–li se do nominací za Pardubický kraj, nejvíc zastoupení zde má Svitavsko. Vloni z tohoto okresu uspěla Lubná, letos vyhrály v krajském kole Morašice,“ uvádí starosta Zdeněk Dřevíkovský.

Proseč, Stolany, Zderaz ani Krásné letos v soutěži neuspěly. Přihlásí se i v příštím roce? „Taková úvaha je předčasná. Uvidíme. Jsme teď dost zklamaní,“ uzavírá prosečský místostarosta Skala.