„Sešlo se více než sedmdesát dětí," řekla koordinátorka Zdravého města Chrudim a Místní agendy 21 Šárka Trunečková. Vstupenkou na akci byla cyklistická přilba a kolo. Děti u vchodu dostaly slosovatelné žetony, díky kterým mohly vyhrát zajímavé ceny. Holčičky a kluci plnily úkoly na jednotlivých stanovištích, kde jim dávali úkoly zástupci partnerů akce, kterými se staly BESIP, ČČK, Městské policie Chrudim nebo TyfloCentrum. „Předvádíme dětem základní ošetření ran, třeba odřeného kolene," řekla Lenka Fialová z chrudimské pobočky Českého červeného kříže.

Počasí dětem přálo a dobře se bavily. Díky cenám nikdo neodešel domů s prázdnou a pětice šťastlivců si může díky vyhrané poukázce koupit sportovní potřeby.

Zdroj: Youtube

Evropský týden mobility nekončí, například ve čtvrtek se konají hned dvě akce. V 9:30 hodin před budovou č. p. 274 v Městském parku začíná „Vycházkové rozjímání chrudimskými parky". Je to putování za zajímavostmi chrudimské přírody s klienty Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim. Akci připravuje Ekocentrum Zelený dům.

Od 12:00 do 16:30 hodin bude na Resselově náměstí trvat akce Kolo pro Afriku DARUJTE dosloužilé kolo, helmu, náhradní díly nebo nářadí na kolo jakékoli kvality dětem v Africe. Cílem akce je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v České republice.

Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.