Ten při výlovu vydal kolem deseti metráků kaprů, amury, tolstolobiky, štiky a líny. V síti uvázl i sumec a tři „zlaté rybky“ – koi kapři. „Nechal jsem je sportovním rybářům,“ řekl majitel rybníka Jiří Pilař.

Organizační schéma výlovu bylo perfektně promyšleno. Na břehu vyhrávali muzikanti, jeden z nich dokonce potěšil obecenstvo melodiemi vyluzovanými pilou a smyčcem. Ve stánku s občerstvením prodávali uzené ryby, guláš, pivo nebo svařené víno.

U hráze se tvořila fronta těch, kteří dávají před lososy a filátky z tresky přednost české rybě. Na výběr bylo dost druhů a za příznivé ceny. Třeba kilogram kapra stál pětašedesát korun. „Nejvíc jich je tříkilových, o ty je největší zájem,“ potvrdil Jiří Pilař.

Labužníci si nenechali ujít možnost koupě línů, kteří patří k nejchutnějším sladkovodním rybám. Desetikilogramoví tolstolobici přišli kupujícího na něco přes dvě stovky. „Vyudíme ho o víkendu, bude soudek piva,“ smála se jedna z nakupujících žen, jejíž partner si na obřího šupináče raději přivezl jutový pytel.

Žádná igelitová taška by totiž vzpouzející se silné rybí tělo nebyla schopna udržet.

Ryby, které se na břehu Loučenského rybníka neprodaly, Jiří Pilař nechá naživu do prosince, aby je nabídl při předvánočním prodeji v Chrudimi.