Když chceme zabalit láhev, nejprve si odměříme balicí papír. Připravíme si obdélník a láhev na něj položíme tak, aby nad víčkem papír přesahoval zhruba patnáct až dvacet centimetrů a ode dna pak nějakých pět.

Nyní láhev zamotáme do papíru. Balíme důkladně, aby se nám balík nerozmotal, ale dáváme si pozor, abychom papír nepomačkali. Nyní vezeme lepicí pásku a malým kouskem upevníme. Přebytečný papír na kratší straně postupně ohneme podél dna a zajistíme kouskem izolepy.

Nyní láhev postavíme a vzniklý komín z papíru přimáčkneme k sobě a postupně jej od vrcholu ohýbáme přes sebe. Je třeba, abychom dodržovali přesné pořadí, a to jednou k sobě, podruhé od sebe. Takto pokračujeme, dokud nenarazíme na uzávěr.

Prstem přimáčkneme papír na víčko, mělo by to být zhruba uprostřed ohýbaného papíru a kouskem izolepy přelepíme hřbet, čímž se nám zvednou kraje a vytvoří dekoraci v podobě křídel nebo kytičky.

Nyní použijeme již předpřipravenou, mašličku, která se dá pořídit v každém papírnictví, a upevníme ji mezi pozvednuté kraje papíru. Při výběru mašličky dbáme na to, aby nám její barva ladila s použitým balicím papírem. V tomto případě jsme k hnědobílému obalu použili stříbrnou mašli. Na závěr jen upravíme detaily a doplníme visačkou.

LUKÁŠ VANÍČEK